Volejte nám 277-015-162 , 605-200-106

Pracovní Rusko

Potkala Vás neočekávaná nebo třeba i dlouho plánovaná pracovní cesta se směrem Rusko? Pak jistě dobře víte, že Rusko vyžaduje vízum pro vstup do země. Pokud však už nevíte jak vízum zařídit, tak to vůbec nevadí. Nebojte se, nejste v této situaci první ani poslední.

Pro Vás bude podstatné služební vízum, u tohoto typu víza je nejspíš prvotní uvědomit si, že vyřizování služebních víz pro Rusko je nejprve na jeden vstup, to trvá zhruba 7 pracovních dní od doručení žádosti na ambasádu. Pro další vstup Rusko žádá nové vízum a postupně, vyčerpáním jednotlivých víz, můžete vyřizovat vízum na delší a delší dobu s více vstupy. Ovšem pozor! Vízum do Ruska na tyto dlouhodobější vstupy už trvá vyřídit i něco málo přes měsíc. Potom však pro Vás bude Rusko otevřené třeba i na rok.

Rusko pro vyřizování víza potřebuje předložit platný cestovní pas plus jeho kopii, přesněji kopii dvoustrany s fotografií, fotografii pasového formátu a kopii cestovního pojištění. Dále nesmíte zapomenout vyplnit vízový formulář v tištěné či online podobě. Poslední věcí je, že Rusko vyžaduje pozvání, které musí být vyřízeno přes MZV Ruské federace. Pokud jste se teď vylekali, tak Vás opět uklidním. Toto pozvání Vám velmi rádi vyřídí ve zprostředkovací agentuře, kde budete vyřizovat vízum.

Zprostředkovací agentura Vám samozřejmě pomůže s celým průběhem, než se vyřídí Vaše vízum, stačí je jednoduše oslovit emailem či telefonicky.  A nemusíte sáhodlouze hledat agenturu poblíž bydliště, jelikož celý proces lze vyřídit bez osobního kontaktu. Stačí si tedy vybrat nějakou, která má v seznamu Rusko. Pokud nechcete zapojit žádnou agenturu a chcete si vízum vyřídit po svém, je to samozřejmě možné. Ovšem zamyslete se nad oběma variantami, protože možná sami budete překvapeni, která varianta Vám vyjde jako vítězná.

V případě, že se rozhodnete pro spolupráci s agenturou, pak Vám stačí oslovit vybranou společnost a nachystat si výše uvedené doklady, kteréRusko vyžaduje. Pak už zpravidla není problém, aby Ruskovízum schválilo, a můžete se bezstarostně připravit na cestu. Přeji hodně štěstí!

© 2021 Partnercis s.r.o.