Volejte nám 277-015-162 , 605-200-106

Rusko víza

Pokud jste velký sportovní fanda nebo i jen člověk s kladným vztahem ke sportu, jistě si nenecháte ujít takovou sportovní událost, jako jsou olympijské hry. Ty se budou konat již velmi brzo a hostit je bude Rusko. Budou se konat v Soči, a pokud chcete být při tom a zažít olympijskou atmosféru, pak se musíte vydat do Ruska.

To ale možná nebude tak jednoduché díky vízové povinnosti, která platí při vstupu do země. Rusko apeluje na zrušení povinnosti, která přikazuje cizincům mít víza s sebou při vstupu do země, nicméně, tato změna je zatím ve hvězdách. Změna se prosazuje právě kvůli chystaným olympijským hrám.

K návštěvě her by Vám mohlo postačit návštěvní vízum s jedním vstupem a výstupem. Víza se vydávají ještě v České republice a zařídíte si je na příslušných konzulátech, které se nacházejí v Praze (otevřeno v každý všední den), v Karlových Varech a v Brně (u obou – pondělí, středa, pátek). Všechny tři místa navštěvujte v ranních hodinách. Víza se dočkáte po dvou týdnech nebo dříve, pokud si připlatíte. Zaplatíte za něj asi tisíc korun – tedy za tu standardní variantu. Další detaily záleží pouze na Vás a Vašich potřebách.

Rusko dále vyžaduje, aby jste při vstupu do země měli pozvánku. Tu buď obdržíte od známých, rodiny nebo přítel anebo si ji objednáte na internetu. Dále kromě zmiňovaného víza potřebujete zdravotní pojištění a cestovní pas. Pokud jste si již někdy víza vyřizovali, pak jistě víte, že se jedná o razítko v cestovním pasu. Pokud by tedy pas nebyl v pořádku, víza se sem neudělí.

Poslední položkou, kterou bude Rusko požadovat je zdravotní pojištění. Ten, kdo si už vyřizoval zdravotní pojištění před dovolenou, určitě ví o čem je řeč. Stačí se tedy pouze dostavit na pobočku příslušné pojišťovny, kde s pracovníkem pobočky proberete detaily a po zaplacení budete odcházet s již hotovým pojištěním.

Rusko a jeho svérázná „nátura“ zcela jistě zajistí jedinečnou atmosféru po celou dobu olympijských her. Neváhejte si tedy i s rodinou vystavit víza a vyrazte za zážitky do Soči.

© 2021 Partnercis s.r.o.