Volejte nám 277-015-162 , 605-200-106

Ruské vízum

Dostali jste se v zaměstnání do situace, kdy potřebujete vyjet služebně do Ruska. Ne každý ihned ví, co všechno taková cesta obnáší a nemusí si vědět rady.

Pokud Vás taková cesta očekává, nejdůležitější je pro Vás aktuálně vyřídit si veškeré dokumenty, které budete potřebovat pro vstup do této země. Je důležité mít zejména ruské vízum. Pokud se Váš pobyt týká pracovních záležitostí, bude pro Vás aktuální služební vízum. Toto se vyznačuje tím, že jeho platnost může dosahovat doby jednoho měsíce nebo až jednoho roku. Pokud se rozhodnete pro delší variantu víza, musíte počítat s tím, že budete muset alespoň jednou nebo dvakrát odjet do Ruska, pokud neplánujete trvale pobývat na tomto území. Jinak je vaše ruské vízum neplatné.

Nejprve je ale potřeba si ruské vízum vyřídit. Vyberte si jednu z ambasád v České republice – v Praze, Karlových Varech nebo v Brně a zde si podejte vyplněnou žádost o ruské vízum. Ruské vízum Vám bude vyřízeno do dvou týdnů, případně, pokud na něj spěcháte, to může být i do tří dnů, ale připlatíte si. U standardní čekací doby zaplatíte zhruba tisícikorunu.

Samotné ruské vízum je pouze razítko, které dostanete do cestovního pasu. Dostáváme se tedy k dalšímu důležitému dokumentu a tím je platný cestovní pas s platnou fotografií a navíc jeho kopie. Pokud jej nemáte, neotálejte s jeho vyřízením, protože vyřizování pasu se může protáhnout až na jeden měsíc.

Stejně tak důležité je mít pozvánku. Ke vstupu do Ruské federace se bez ní neobejdete. Stačí pozvánka ve formě dopisu nebo dopis přímo z firmy, do které cestujete. Mělo by se jednat o originál dopisu.

Posledním dokumentem, který potřebujete vyřídit je zdravotní pojištění a to si již vyřídíte podobným způsobem, jako když jedete na dovolenou. Od všech zmiňovaných dokumentů je potřebné mít jejich kopie.

Pak je tu ještě možnost si tuto námahu ušetřit a nechat si cestu vyřídit od specializované firmy, nicméně, taková služba není zadarmo. Nenechte se ale odradit a pamatujte, že štěstí přeje připraveným.

© 2021 Partnercis s.r.o.