Volejte nám 277-015-162 , 605-200-106

Zkoušeli jste někdy organizovat cestu do zahraničí? Ať už pro sebe nebo pro někoho jiného? Ovšem nejen v rámci Evropy, kde máme cestování pěkně zjednodušené díky Schengenskému prostoru, ale o kus dál – například do Číny, Dubaje, Ameriky, Thajska nebo jen do Ruska. Není to nic jednoduchého, ani pohodlného.

Začneme tedy samotným vycestováním – nejsme v rámci Unie a potřebujeme tedy kromě dostatku peněz i dokumentaci – základem je pojištění, vízum, letenky a případně také jiné dokumenty, které můžete potřebovat pro vycestování (např. pas) a také mít vyřešeno ubytování.

Sehnat vízum může být problém díky tomu, že ne v každém městě se dá zažádat, například pro žádost o vízum do SAE musíte cestovat až do Vídně. Následuje samotný druh víza. Pokud cestujete do USA, existuje asi 17 druhů s dalšími a každé z těchto víz má jednotlivé typy. V tomto případě se spíše vyplatí spolehnout se na některou specializovanou společnost  – oslovit je můžete již na internetu. Zařídí vám nejen vízum, ale i ubytování nebo pojištění.

Pokud se soustředíme na letenky, i ty Vám může zařídit některá z agentur. Pokud jste se rozhodli shánět letenky na vlastní pěst a nemáte v tom mnoho zkušeností, pak rozhoduje, kam letíte, jestli bude letenka jednosměrná nebo i zpáteční. Cena se samozřejmě taktéž odvíjí o toho, v jaké třídě letíte – pokud chce první třídu, levné to nebude, ale cesta bude o mnoho příjemnější. Proto, pokud sháníte levné letenky, můžete využít, buď speciálních akcí leteckých podniků nebo letět přímo s charterovou společností.

Zaleží na Vás, jak se rozhodnete, ale proč nevyužít komplexní služby u jedné společnosti, než všechno řešit na vlastní pěst a nejistým výsledkem? Letenky, víza, ubytování, samotná cesta, pojištění… Řešení může být jednoduché a na dosah, zaleží jen na Vás, jak se rozhodnete.

© 2021 Partnercis s.r.o.