Volejte nám 277-015-162 , 605-200-106

Pamatuji si docela živě dobu, kdy občané České republiky vášnivě diskutovali, zda jsou pro či proti vstupu do Evropské unie. Všichni víme, že v současné době skutečně členy jsme, jsme součástí schengenského prostoru, což nám nese značné výhody, někdy také nevýhody. Aktuálně začíná být problém v eurozóně, ale tím se momentálně zabývat nechci. Ať už byla či nebyla chyba vstoupit do EU – každý má jiný názor – jedno je jasné…každý z nás může využívat výhody EU a to volného pohybu a pobytu v rámci zemí. Tím nám odpadla jedna nepříjemná povinnost a to vyřizování víza.

Jediná země, která v rámci Evropy vízum vyžaduje, je Bělorusko. Pokud se rozhodneme vycestovat do jiného světadílu, setkáme se s povinností vyřizovat si vízum mnohem častěji. Mnohé státy s Českou republikou mají uzavřenou smlouvu, která umožňuje mezi nimi bezvízový styk.

Jak se ale v takovém množství informací a povinností vyznat? Jak něco nepodcenit nebo naopak nepřecenit? Máme dvě možnosti…buď se rozhodneme strávit určitou část našeho volného času papírováním a běháním po úřadech a vystavíme se riziku, že s naším vízem může nastat nějaký problém, nebo tuto zdlouhavou a složitou činnost přenecháme někomu, kdo se této problematice věnuje, a budeme mít jistotu, že vše proběhne tak, jak má.

Pokud cestuji, tak cestuji výhradně po Evropě, takže tuto otázku příliš řešit nemusím. Jak jsem již řekla, členství v EU nám opravdu nese značné výhody. Pokud bych se ovšem rozhodla vycestovat do země, ve které je vízum nezbytné, určitě bych situaci nepodceňovala a obrátila se na odborníka. Za odborníka v pravém slova smyslu považuji společnosti, jejichž činnost se orientuje právě na vyřizování víz.

Tyto společnosti působí na trhu již řadu let, mají nejen své webové stránky, ale i potřebné zkušenosti a informace, které bychom sami velmi obtížně získávali, navíc jako bonus máme jistotu, že vízum bude skutečně pečlivě vyřízeno a nenastanou žádné nenadálé komplikace.

 

© 2021 Partnercis s.r.o.